הסכם ממון

הסכם ממון הוא חוזה הנערך בכתב בין בני-זוג (נשואים, ידועים בציבור או בני-זוג חד-מיניים), אשר בו מוסדרים כל ענייני הרכוש בהתאם לרצון האישי של כל אחד מהצדדים, במידה ובני הזוג יפרדו.
ההסכם יכנס לתוקף היה והצדדים ייפרדו, יתגרשו, או במותו של אחד מבני הזוג.

מטרת הסכם הממון הוא להבטיח בפן המשפטי, כי במקרה של פרידה לא תתעורר מחלוקת בין בני-הזוג ביחס לרכוש, וזאת בעקבת ההגדרה מראש של חלוקת הרכוש ביניהם. ההסכם נועד להגן על הצדדים להסכם וליצור מנגנון משפטי קבוע ומתוכנן מראש, אשר במסגרתו כל צד יודע מהם זכויותיו ברכוש.

הסכם ממון המאושר כדין גובר על הוראות חוק יחסי ממון בין בני-זוג, ומשכך הצדדים יכולים ליצור עבורם מציאות כלכלית הנכונה והמועדפת עליהם.
 
הסכם הממון יכול לכלול שני חלקים:

1. הרכוש שנצבר ע"י כל צד לפני מועד הנישואין, או מועד תחילת החיים המשותפים. במסגרת הסכם ממון יוגדר במפורש רכושו של כל צד ויקבע דרך החלוקה בו, אם בכלל.

2. רכוש שנצבר ע"י בני-הזוג יחדיו או ע"י כל אחד מהם לחוד במהלך חייהם המשותפים, יוגדר במסגרת הסכם ממון ויקבע דרך ואופן חלוקתו בהתאם לרצון בני הזוג.
 
לפני החתימה על הסכם ממון, יש לבדוק בתום לב ולקבוע מהו רכושו של כל צד להסכם כמו גם מהם חובותיו, אם קיימים.  בהסכם ממון ניתן להסדיר אף עניינים שאינם ממוניים כגון הסדרים ערכיים, דתיים, חינוכיים, וכדומה.
 
הסכם ממון בין בני-זוג נשואים, או בין זוגות העומדים להינשא, יעשה בכתב ויקבל אישור בית משפט, או בית דין רבני. אישור הסכם הממון יינתן לאחר שבית משפט, נוכח לפי העניין, כי בני-הזוג חתמו על הסכם הממון בהסכמה חופשית תוך כדי הבנת משמעותו ותוצאותיו.


במשרדנו תקבלו טיפול יסודי, יחס אישי, הקשבה הבנה, ומתן מענה ייחודי לצרכים שלכם.
הייצוג המשפטי נעשה בשיתוף ובשקיפות מלאה מול לקוחותינו, ואנו זמינים לתת מענה בכל עת, לכל שאלה, סוגיה או בקשה שלכם בתחומי התמחותינו.

פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר או בטל': 03-7513337, 052-6262068 ונשמח לעמוד לשירותכם.