משמורת / חזקת הגיל הרך

משמורת – חזקת הגיל הרך
משרד עו"ד דיצה גרומן מתמחה בדיני משפחה, ובחזקת הגיל הרך. למשרדנו ניסיון עשיר בתחומי דיני משפחה, גירושין, ומעמד אישי, על כל היבטיהם, כולל משמורת ילדים וחזקת הגיל הרך, וכן בתחומים הקשורים לנושאים אלו.

חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות – 1962 קבע את מעמדם השווה של ההורים באפוטרופסות על ילדי בני הזוג. במקרה של גירושין, יכול כל הורה להיות ההורה המשמורן. החוק קובע שרשות ההורה האפוטרופוס להחזיק בקטין ולקבוע את מקום מגוריו, ההורים חייבים לנהוג לטובת הקטין כעקרון על. מסקנות ועדת שניט מבקשות לבטל את חזקת הגיל הרך, ולהחליף את החזקה לפיה ילדים עד גיל 6 יהיו בחזקתה הבלעדית של האם, באחריות הורית משותפת. בעקבות המלצות הועדה, נתפסת זכות האב להסדרי ראיה נרחבים עם ילדיו או זכותו למשמורת משותפת על ילדיו הרכים בשנים כזכות יסוד המובנת מאליה – שאין להתיר לאם לפגוע בה.
 
בישראל של שנת 2012 קיימים אבות רבים, המבקשים לקחת חלק משמעותי בחייהם של ילדיהם הרכים בשנים, אשר הטיפול בילדיהם הקטינים מוכר להם היטב. אבות אלו אינם נרתעים מקימה בשעות הלילה, מהאכלת ילדיהם, מרחיצתם, מהחלפת חיתולים, מהשתתפות בפעילויות עם ילדיהם הן בגן והן מחוצה לו, ולמעשה, כל אותם תפקידים "אימהיים" מסורתיים, הפכו להיות חלק בלתי נפרד מפועלם של אותם אבות. 
 
טובת הקטין משמעותה מכלול של צרכים חומריים וחיים רוחניים-תרבותיים; סיפוק צרכים, שיאפשרו לקטין להשתלב בחייה הרוחניים והתרבותיים של החברה שעם בניה הוא נמנה. במקרה של הורים אשר לא חיים יחד, רשאים הם להסכים ביניהם על מי תהיה האפוטרופסות לקטין, מי יחזיק בו ומהם זכויות ההורה אשר לא יחזיק בקטין. הסכם כזה טעון אישור בימ"ש שיאשרו לאחר שנוכח כי ההסכם הוא לטובת הקטין. במצב זה יכולים ההורים להחליט מיהו ההורה המשמורן או לחילופין יכולים להחליט על  הורות/משמורת  משותפת.


במשרדנו תקבלו טיפול יסודי, יחס אישי, הקשבה הבנה, ומתן מענה ייחודי לצרכים שלכם.
הייצוג המשפטי נעשה בשיתוף ובשקיפות מלאה מול לקוחותינו, ואנו זמינים לתת מענה בכל עת, לכל שאלה, סוגיה או בקשה שלכם בתחומי התמחותינו.

פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר או בטל': 03-7513337, 052-6262068 ונשמח לעמוד לשירותכם.