עסקאות קומבינציה

עסקת קומבינציה היא עסקה בין קבלן לבין בעל מקרקעין, ולפיה הקבלן בונה על המקרקעין של בעל המקרקעין מבנה, בית מגורים, בית משותף וכו' . עם השלמת הבניה, יעביר בעל המקרקעין לקבלן, חלק יחסי במקרקעין והבנוי עליו כפי שנקבע בהסכם ביניהם.
 
דיצה גרומן, משרד עורכי דין מתחמה בדיני מקרקעין. למשרדנו ניסיון רב בביצוע עסקאות קומבינציה. עסקת קומבינציה הינה עסקה מסובכת, הכוללת מספר גדול של משתתפים, והטומנת בחובה סיכון לרוכשים. המלצתנו ללקוחותינו הינה לבחור עורך דין בעל ותק וניסיון במקרקעין לליווי העסקה מתחילתה ועד סופה ברישום הבית המשותף ורישום הבעלות המרשם המקרקעין.
 
עסקאות קומבינציה נפוצות בישראל בשל היתרונות הכלכליים הגלומים לשני הצדדים.
בעל הקרקע אינו צריך לשאת בהוצאות הבנייה על הקרקע, הוא יקבל חלק יחסי שנקבע בהסכם ביניהם. בנוסף, כיוון שנמכר על ידי בעל הקרקע רק חלק של המגרש, יש לעסקת קומבינציה יתרונות מיסוי, מכיוון שמדובר בשירותי בנייה שקיבל על חלק מהקרקע שמכר לקבלן.
 
הקבלן - אינו נדרש לשלם בגין רכישת חלק המגרש במזומן, על ידי כך נחסכות ממנו הוצאות מימון. העובדה שהקבלן מקבל לידיו את הנכס טרם תחילת הבנייה מאפשרת לו פעמים רבות לשעבד את הנכס לשם קבלת מימון. הקבלן אינו חייב בתשלום מס רכישה על כלל המגרש, אלא רק על החלק שהועבר לידיו .
 
עסקת קומבינציה הינה עניין עסקי חוזי צרכני מובהק. קיימים פערי אינטרסים וכוחות בין בעל הקרקע ובין הקבלן ולכן יש צורך להבטיח את זכויות הצדדים בחוזה שבו התנאים מתאימים לצדדים. 
לסיכום, עסקת קומבינציה הינה אחת העסקאות היותר מורכבות בעולם המקרקעין אשר מחייבת את בעל הקרקע להיעזר באנשי מקצוע מרובים. זוהי עסקה ארוכת טווח הקושרת את הצדדים ביחסי שיתוף במשך תקופת הבנייה, ולאחריה עד הפיכת הצדדים לבעלים במשותף של אותו נכס.

במשרדנו תקבלו טיפול יסודי, יחס אישי, הקשבה הבנה, ומתן מענה ייחודי לצרכים שלכם.
הייצוג המשפטי נעשה בשיתוף ובשקיפות מלאה מול לקוחותינו, ואנו זמינים לתת מענה בכל עת, לכל שאלה, סוגיה או בקשה שלכם בתחומי התמחותינו.

פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר או בטל': 03-7513337, 052-6262068 ונשמח לעמוד לשירותכם.