צו ירושה / צו קיום צוואה

צו ירושה - לאחר פטירתו של אדם שלא הותיר אחריו צוואה ועל מנת לאפשר את חלוקת עיזבונו בין היורשים על פי דין, יש צורך להכריז על זהות היורשים. צו הירושה מצהיר וקובע מיהם יורשיו של נפטר בהתאם לדין. על מנת להוציא ולקבל צו ירושה, יש צורך לפנות לרשם הירושות ולהגיש בקשה למתן צו ירושה.

הבקשה למתן צו ירושה כוללת את פרטי הנפטר, זהות היורשים ופרטים נדרשים לשם מתן ההכרזה על ידי רשם הירושות. כאשר זהות היורשים על פי דין אינה ברורה -  מעביר רשם הירושה את הבקשה למתן צו הירושה לדיו בבית משפט למשפחה.

לאחר קבלת צו הירושה  ניתן לפנות לכל מוסד המנהל רישום של הנפטר, כגון לשכת רישום המקרקעין, בנקים, משרד הרישוי וכו' – ולקבל את החלק בעזבון הרשום על שם הנפטר, כמפורט בצו הירושה.
 
צו קיום צוואה – על מנת לאפשר ליורשי של נפטר שהותיר אחריו צוואה לפעול על פי הצוואה ולחלק את העיזבון על בסיס המפורט בה – קיים צורך משפטי להכריז על תוקפה של הצוואה, באמצעות צו קיום צוואה.
 
צו קיום צוואה כרוך בעריכת בקשה למתן צו קיום צוואה, בה מפרטים את זהות המוריש והיורשים ואת פרטי הצוואה. לבקשה יש לצרף את הצוואה המקורית, את תעודת הפטירה ממשרד הפנים וכן תצהיר המאמת את העובדות שבבקשה. הליך קיום הצוואה מתבצע אצל הרשם לענייני ירושה.

התנגדות לקיומה של הצוואה – ככל שלאחר הגשת הבקשה למתן צו קיום צוואה הגיש אחד היורשים התנגדות לצוואה, יעביר הרשם לענייני ירושה את ההתנגדות  לקיום הצוואה לבית המשפט למשפחה, שם יתנהל הליך משפטי בדבר תוקפה של הצוואה, בין המתנגד לבין אלו הזוכים על פיה.

משרד עו"ד דיצה גרומן פועל כדי להתאים את הצוואה לדרישותיו ולרצונותיו של המוריש, כדי שבבוא היום, במקרה של התנגדות לצוואה, תעמוד הצוואה ותבטיח את מימוש רצונו של המוריש בכבוד. הבנה ובקיאות בחוקי המס מאפשרים למשרדנו לייעץ קודם כתיבת הצוואה בכל הנוגע לחלוקת הרכוש בצורה הטובה ביותר.

במשרדנו תקבלו טיפול יסודי, יחס אישי, הקשבה הבנה, ומתן מענה ייחודי לצרכים שלכם.
הייצוג המשפטי נעשה בשיתוף ובשקיפות מלאה מול לקוחותינו, ואנו זמינים לתת מענה בכל עת, לכל שאלה, סוגיה או בקשה שלכם בתחומי התמחותינו.

פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר או בטל': 03-7513337, 052-6262068 ונשמח לעמוד לשירותכם.