רכישת דירה

משרד עו"ד דיצה גרומן מתמחה בדיני מקרקעין ומיסוי נדל"ן ילווה אתכם בהליך רכישת הדירה מהשלב הראשוני של ההתקשרות עם המוכר ועד לסיום העסקה ברישום זכויותיכם. למשרדנו ניסיון עשיר בתחום המקרקעין על  כל היבטיו.
 
במסגרת קניית דירה מוטב להשתמש בשירותיו של עורך דין מקרקעין הבקיא בתחום, אשר יבצע את הבדיקות הנדרשות ויבחן בעיניים מקצועיות את ההיבטים המשפטיים הקשורים לקניית דירה כגון עיקולים, שעבודים, סטאטוס רישום הזכויות בנכס, מידע תכנוני, והיבטי מס.
 
בדיקות מקדמיות - טרם רכישת הדירה חשוב לבצע מספר בדיקות מקדמיות אשר מוטב שתפקידו את הטיפול בבדיקות אלו בידי עורך דין מקרקעין מנוסה אשר לו ידע וניסיון הדרוש.
 
בשלב ראשון, טרם קניית הדירה רצוי לבקר בה מספר פעמים בזמנים שונים לשם בחינה והתרשמות מהדירה ומסביבתה בימי חול ובסופי שבוע, ביום ובלילה. רצוי לשאול את הדיירים בבניין לגבי טיב השכנים בבניין, איכות החיים, מפגעים שונים, ורמת התחזוקה הכללית.
 
בדיקה מקדמית נוספת טרם רכישת הדירה מוטב שתעשה במחלקת הנדסה ברשות המקומית שם ניתן לבדוק את זכויות הבניה של הדירה ובהתאם לבחון את סוגיית היטל ההשבחה, האם יש חריגות בניה או צווי הריסה,  ומהם השימושים והיעודים המותרים בשטחים הקרובים לדירה. 
 
אישור עקרוני לקבלת משכנתא - כאשר קניית הדירה מלווה בקבלת משכנתא למימון הרכישה, מומלץ לערוך את הבדיקות המתאימות מול הבנק המלווה ולקבל ממנו 'אישור עקרוני' לנטילת המשכנתא, טרם חתימת ההסכם.
 
חבות במס - חשוב לברר מראש ובמדויק ברכישת דירה את החבויות המס וההיטלים הנלווים, כגון מס רכישה או פטור ממס רכישה, היטל השבחה – במידה וחל על הרוכש, מסים ואגרות מוניציפאליות. כל רוכש זכויות במקרקעין חייב לדווח למיסוי מקרקעין בדבר רכישת דירה, ולשלם מס רכישה בכפוף לפטור. 
 
רישום העברת הזכויות מסיים את עסקת קניית דירה ויבוצע לאחר מסירת החזקה בדירה לידי הקונה. לצורך ביצוע העברת הזכויות בלשכת רישום המקרקעין דרושים מסמכים מסוימים כגון: שטרי מכר חתומים ע"י הצדדים ומאומתים ע"י עורך-דין, אישורי מסים (מס שבח / מס רכישה), אישור רשות המקומית (אישור בדבר היעדר חובות, כולל היטל השבחה), יפויי כח בלתי חוזרים, ועוד.
 
במשרד עו"ד דיצה גרומן ילוו אתכם לכל אורך הליך רכישת הדירה, ידאגו לזכויותיכם ויוודאו שבסופו של ההליך הדירה תהיה רשומה על שימכם


במשרדנו תקבלו טיפול יסודי, יחס אישי, הקשבה הבנה, ומתן מענה ייחודי לצרכים שלכם.
הייצוג המשפטי נעשה בשיתוף ובשקיפות מלאה מול לקוחותינו, ואנו זמינים לתת מענה בכל עת, לכל שאלה, סוגיה או בקשה שלכם בתחומי התמחותינו.

פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר או בטל': 03-7513337, 052-6262068
ונשמח לעמוד לשירותכם.