תיקון צו רישום בתים משותפים

תיקון צו רישום בית משותף הינו הליך אשר במסגרתו ניתן לשנות את פרטי הרישום הכלולים בצו רישומו של הבית המשותף. במסגרת תיקון הצו ניתן לשנות את הרשום בלשכת רישום המקרקעין ולהביא לידי ביטוי בנייה חדשה שנעשתה כגון בניית חדר על הגג, או הרחבת הדירה על חשבון השטחים המשותפים, להעביר הצמדה מדירה לדירה, לחלק מחדש את החניות בבניין, לרשום תקנון מוסכם או לשנותו, ועוד תיקונים.
 
משרד עו"ד דיצה גרומן מתמחה בדיני מקרקעין ובתיקון צווי רישום בתים משותפים.
ההליך הפרוצדוראלי של התיקון הינו סבוך ומורכב אשר דורש ידע מעמיק בכל בכרוך בתיקון. כל תיקון צו בסיסי עלול להסתבך ולהעמיד את מבקש התיקון בפני רשימה ארוכה של דרישות מצד המפקח על המקרקעין , שלעיתים כרוכה גם בהוצאות כספיות שלא לצורך. מומלץ להסתייע בעורך דין הבקיא בתחום הבתים המשותפים, על מנת שיערוך את הבקשות וכך להימנע מהקשיים הבירוקרטים. למשרדנו ניסיון עשיר בתחום תיקון צווי רישום של בתים משותפים. אנו נלווה אותך לאורך הליך התיקון, מתחילתו ועד לרישום השטח/ההצמדה לדירה שלך בלשכת רישום המקרקעין.
 
מתי צריך לערוך תיקון צו רישום בית משותף?
תיקון צו בתים משותפים נדרש כאשר חל שינוי בבית המשותף ממועד רישומו בלשכת רישום המקרקעין, למשל הרחבת דירה, תוספת יחידות, שינויים בהצמדות, תיקון תקנון ועוד. קיימים צדדים  פרוצדוראליים לתיקון כגון תיקון גודל דירה וקיימים צדדים  מהותיים שלהם קשר ישיר להעלאת השווי של הנכס והשבחתו, כגון עדכון הצמדות, תוספת של יחידות דיור ועוד.
 
מטרת התיקון הינה לשמור על קניינו ורכושו של כל בעל נכס בבנין. לפיכך, כל שינוי מהותי בבניין כגון השינויים הנזכרים לעיל חייב להסתיים בתיקון צו הבית המשותף שכן מצבו המשפטי של הנכס משתנה. תכנון מוקדם וארגון מסודר של הליך התיקון בשיתוף עם דיירי הבניין יזרז ויקל על הליך התיקון.
 
בעל דירה בבית משותף שנערכו בו שינויים כגון שינוי הצמדת חניות, הרחבת דירות, העברת הצמדות מדירה אחת לאחרת או תוספת יחידות דיור, מבלי שמסמכי רישום הבית המשותף תוקנו בלשכת רישום המקרקעין - יתקשה למכור את הדירה. תוספות שאינן רשומות בנסח הרישום בטאבו, לא יבואו לידי ביטוי בשיקוף המצב המשפטי והפיזי האמיתי של הנכס ולכן, רוכש פוטנציאלי של הדירה עלול להירתע ממצב בו הוא הדירה שהוא מתעתד לרכוש חלקה לא רשום בנסח טאבו ואין לו ראיה לבעלותו, או לגודלה הנכון של הדירה.

 

במשרדנו תקבלו טיפול יסודי, יחס אישי, הקשבה הבנה, ומתן מענה ייחודי לצרכים שלכם.
הייצוג המשפטי נעשה בשיתוף ובשקיפות מלאה מול לקוחותינו, ואנו זמינים לתת מענה בכל עת, לכל שאלה, סוגיה או בקשה שלכם בתחומי התמחותינו.

פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר או בטל': 03-7513337, 052-6262068 ונשמח לעמוד לשירותכם.